По повод Деня на Земята в ДГ "Щурче се проведе интерактивна образователна ситуация, насочена към формиране на екологично съзнание у децата. Събитието започна с презентацията „Приказка за Земята“, която по достъпен и увлекателен начин въведе децата в темата за опазването на природата. Чрез игри и практически дейности малчуганите се запознаха с важността на рециклирането и грижата за околната среда.
Децата участваха активно, демонстрирайки знания и интерес към темата, като показаха, че дори и най-малките могат да бъдат отговорни към нашата планета. В събитието се включи и здравният медиатор - Недрет Иса, който по достъпен и интересен начин насочи вниманието на децата към връзката между чистата околна среда и доброто здраве. Той зарадва малчуганите, като им подари тематични рисунки за оцветяване. В края на заниманието децата изразиха своята радост и удовлетворение, като обещаха да се грижат за природата и да пазят Земята чиста и красива.